Wydarzenia 16 sie 2019 | Redaktor
Ratowali rozbitków z wywróconej żaglówki [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Funkcjonariusze policji wspólnie z ratownikami WOPR-u pomogli rozbitkom na Zalewie Koronowskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło czwartek (15 sierpnia) przed godziną 14:00 na Zalewie Koronowskim. Bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego, patrolując łodzią rejon plaży głównej w Pieczyskach, zauważyli na wysokości Tylnej Góry przewrócony jacht żaglowy. Funkcjonariusze razem z ratownikami WOPR-u natychmiast popłynęli w kierunku przewróconej żaglówki, aby udzielić pomocy. W tym samym czasie otrzymali też informację o zdarzeniu od dyżurnego.

Na miejscu policjanci zastali trzyosobową załogę przewróconej żaglówki, która była podejmowana przez osoby z innych łodzi. Poszkodowani (50-, 16- i 12-latek) trafili pod opiekę mundurowych i ratowników. Okazało się, że nie potrzebują pomocy medycznej. Byli trzeźwi.

50-latek zwrócił się z prośbą o odzyskanie saszetki z cennymi dokumentami, które znajdowały się pod wodą w bakiście łodzi. Jeden z policjantów i ratowników zanurkowali do zatopionego jachtu i odzyskali saszetkę.

Cała trójka została przetransportowana do Portu Tazbirowo. Natomiast jacht został zabezpieczony przez strażaków OSP Gościeradz.

Źródło i foto: Policja (oprac. red.)


Czytaj też:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor