Wydarzenia 12 lut 2019 | Redaktor
Rekordowy styczeń na lotnisku

fot. bw

Blisko 30 tysięcy pasażerów odprawionych zostało w styczniu na bydgoskim lotnisku.

Port Lotniczy Bydgoszcz SA podsumował wyniki za pierwszy miesiąc nowego roku. W styczniu odprawionych zostało 29 732 pasażerów, co przekłada się na wzrost o 22,4 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Liczba operacji lotniczych zwiększyła się o 8,7 proc., w styczniu na lotnisku miało miejsce łącznie 437 lądowań i startów samolotów.

Port Lotniczy Bydgoszcz SA został też liderem wzrostu w roku 2018 w grupie lotnisk poniżej miliona pasażerów. Udany również początek roku. Związek Regionalnych Portów Lotniczych podsumował ruch pasażerski w roku 2018 w Polsce. Port Lotniczy Bydgoszcz SA, z wynikiem ponad 413 tysięcy odprawionych podróżnych w ciągu roku, mieści się w grupie lotnisk poniżej miliona pasażerów.

- W tej grupie nasze lotnisko w ubiegłym roku było liderem zarówno w przyroście liczby odprawionych pasażerów, wzrost o 81 tysięcy, jak i w procentowej dynamice 24,7 proc. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – W roku 2019 istotnym wyzwaniem będą dla nas inwestycje w obrębie infrastruktury, obejmujące przebudowę parkingu i części terminalu, wdrażanie rozwiązań oczekiwanych przez pasażerów i podnoszących wygodę oczekiwania na lot.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz SA 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor