Wydarzenia 5 lip 2019 | Redaktor

Wokół Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze zostaną wyremontowane spacerowe alejki. Po stronie Okola wytyczona zostanie też droga dla rowerzystów.

Zadanie zrealizowanie zostane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku rozpoczyna się też realizacja pierwszych projektów ponadosiedlowych, na które zostaną przeznaczone większe środki. To właśnie bydgoszczanie podczas ostatniego głosowania zadecydowali, aby z pieniędzy miasta zrewitalizowano Park nad Starym Kanałem Bydgoskim.

Prace mają rozpocząć od przebudowy części alejek znajdujących się pomiędzy śluzami w rejonie ul Wrocławskiej i Czarnej Drogi. Trasa po północnej stronie ma mieć charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra, który zacznie się przy ulicy Kanałowej i będzie prowadzić wzdłuż brzegu. Z kolei o około dwa metry węższa z przeznaczeniem dla pieszych ma być aleja na brzegu południowym. Trasa przy tej części kanału ma być zrewitalizowana z myślą o biegaczach z Okola i Wilczaka. W trosce o wiekowe drzewa rosnące w parku, powstające ścieżki mają zostać wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną. Znajdą się też miejsca na nowe ławki.

Prace budowlane mają się rozpocząć po wyłonieniu projektanta w trwającym postępowaniu. Kolejny etap zakłada też wykonanie nowych fontann na wodzie. Łącznie na inwestycje nad Starym Kanałem Bydgoskim  miasto ma w planach przeznaczyć pulę 1,6 miliona złotych.

W poprzednich latach rewitalizowalizowano fragment Parku nad starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Wrocławską a rondem Grunwaldzkim. Wprowadzone zostały tam nowe nasadzenia, kładki i elementy małej architektury. Miasto wydało na ten cel 3,5 mln zł. 
Na terenie parku po stronie osiedla Wilczak powstały też nowe chodniki, plac do Street Workout i monitoring. Te elementy sfinansowano w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W sąsiedztwie Starego Kanału Bydgoskiego planowane jest także doposażenia wybiegu dla psów (na wysokości mostu kolejowego) i montaż piłkochwytów na polanie w parku oraz zlokalizowanie na bulwarze im. Sebastiana Malinowskiego stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. To zadania w ramach BBO zgłoszone przez mieszkańców osiedla Okole

Źródło: Bydgoszcz.pl, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor