Wydarzenia 24 lut 2017 | Magdalena Gill
Siedmiu kandydatów na stanowisko szefa Teatru Polskiego

Obecny dyrektor teatru Paweł Wodziński

Ratusz ma już siedem zgłoszeń na konkurs na nowego dyrektora Teatru Polskiego, a może być ich jeszcze więcej.

Termin nadsyłania zgłoszeń minął w piątek (24 lutego), jednak urzędnicy zaznaczają, że niektórzy kandydaci mogli wysłać je pocztą. Jeśli zrobili to w piątek, to ich oferty dotrą później, ale też będą ważne.
Obecnemu szefowi teatru Pawłowi Wodzińskiemu z końcem sezonu kończy się trzyletni kontrakt. Jego zespół aktorski chciałby, żeby dalej rządził teatrem. Pracownicy instytucji napisali nawet list otwarty, w którym domagali się od ratusza przedłużenia kontraktu, bez organizowania konkursu.
Magdalena Zdończyk, szefowa Biura Kultury Bydgoskiej w ratuszu uważa jednak, że konkurs jest najlepszą drogą dla przyszłości bydgoskiej sceny. -  Obecna linia programowa teatru ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Bardzo zależy nam na teatrze, mamy przecież tylko jedną scenę w mieście, więc chcemy wyłonić najlepszego dyrektora – mówi.  - Zrobimy wszystko, żeby procedura konkursu przeprowadzona została w sposób jak najbardziej przejrzysty - dodaje. - To ma być rozmowa o teatrze w gronie specjalistów, bo zaprosiliśmy do udziału w konkursie przedstawicieli m.in. Związku Artystów Scen Polskich, Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów i Ministerstwa Kultury. Zapoznają się z 3-letnią koncepcją programową każdego z kandydatów i wyłonią najlepszą.
Nazwisko nowego dyrektora ma być znane do 28 kwietnia 2017 r. Zwycięzca konkursu będzie prowadził bydgoski Teatr Polski przez najbliższe trzy sezony.

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego