Wydarzenia 26 lis 2017 | Redaktor
Skarbnik Bydgoszczy zapewnia:

Skarbnik Bydgoszczy Piotr Tomaszewski/ fot. Anna Kopeć

Moją rolą jest zapewnienie finansowania inwestycji. Mógłbym wyciąć z budżetu jedynie 90 milionów, niczego nie kupując – mówi skarbnik Bydgoszczy Piotr Tomaszewski w rozmowie z Michałem Jędryką i Jarosławem Kopciem.

Michał Jędryka, Jarosław Kopeć: Czwartego kręgu nie będzie…

Piotr Tomaszewski: Czwarty krąg będzie. W budżecie na 2018 zostało wprowadzone współdziałanie z innymi samorządami i tam są środki na obwodnicę Białych Błot i dokumentacja czwartego kręgu opery. To jest instytucja marszałka, nie nasza. Pokazaliśmy, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy,

Ale zapisaliście pieniądze tylko na dokumentację, to za mało…

Dokumentacja da odpowiedź, jaka jest wartość inwestycji. Jeśli powstanie jutro i poznamy kwotę, a marszałek wyłoży swoją część, to my na drugi dzień dołożymy naszą połowę.

Zakończył się właśnie Camerimage. 2,5 miliona złotych na festiwal. To największa promocja miasta?

Jest wiele promocji. Camerimage na pewno przyciąga ludzi z zagranicy. Spotkałem się z osobą, która pracuje w telewizji szwajcarskiej. I była zdziwiona, że jedna z największych światowych imprez filmowych odbywa się w Bydgoszczy. Przyznała, że jak ktoś kilkanaście lat temu by jej powiedział, że przyjedzie tutaj na tygodniowy urlop, i to w listopadzie, wyśmiałaby go.

W wywiadzie również o:

  • deficycie budżetowym
  • pożyczkach
  • zadłużeniu Bydgoszczy
  • inwestycjach
  • podwyżkach płac

Cała rozmowa w papierowym wydaniu „Tygodnika Bydgoskiego”

 O czwartym kręgu i budżecie województwa piszemy  też tutaj

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor