Wydarzenia 18 sty 2019 | Redaktor
Studenci Medicum z nowym sprzętem do USG. Pracownia otwarta

fot. ilustracyjna/Pixabay

We wtorek (15 stycznia) w Klinice Urologii Szpitala im. A. Jurasza otwarto Studenckie Centrum Edukacji Ultrasonograficznej. Pracownia została wyposażona w dwa nowe aparaty do badań USG: Samsung HS60 i HS40 wraz z kompletem głowic.

W pracowni znalazł się także ekran, na którym będzie można wyświetlać obrazy diagnostyczne z aparatów USG i inne treści edukacyjne w ramach zajęć ze studentami.

Salę, w której powstało centrum, w ramach współpracy z Collegium Medicum wyremontowała i wyposażyła w ultrasonografy firma Samsung.

HS40 to uniwersalny ultrasonograf do podstawowej diagnostyki. W zależności od konfiguracji może służyć do diagnostyki jamy brzusznej, badań naczyniowych, badań ginekologiczno-położniczych, jak i do zrobienia bardzo dobrej jakości echa serca.

HS6 wyposażone jest w sondy wykonane w technologii monokryształu (S-VueTM). Technologia sond S-VueTM umożliwia uzyskanie o wiele lepszej jakości obrazu w porównaniu z sondami wykonanymi w technologii klasycznej. Ponadto aparat HS60 jest ukierunkowany na badania naczyniowe, ma między innymi sondę liniową do badania naczyń głębiej położonych.

źródło: jurasza.umk.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor