Wydarzenia 11 paź 2019 | Redaktor
Święto Ulicy Długiej: Autografy, muzyka i jedzenie

fot. Anna Kopeć, archiwum

Odsłonięcie kolejnych podpisów w Bydgoskiej Alei Autografów, występy, degustacje, rabaty i 50-metrowe mydło – to wszystko czeka mieszkańców w sobotę (12 października) podczas Święta Ulicy Długiej.

Świętowanie rozpocznie się o godz. 12.00. Przedsiębiorcy z Długiej przygotowują akcje rabatowe, m.in. w punktach gastronomicznych, będą też degustacje, konkursy, atrakcje dla najmłodszych. Nie zabraknie muzyki na żywo: wystąpią m.in. uczestnik programu „The Voice of Poland” – Maksymilian Łapiński, zespół Bromberg Brass, odbędzie się też parada Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Muzeum Mydła i Historii Brudy podejmie próbę wylania 50-metrowego mydła. – W zeszłym roku udało nam się razem z mieszkańcami stworzyć 30-metrowe mydło, które następnie rozdaliśmy. W tym roku zamierzamy pobić ten rekord – tłumaczy marketing manager Waldemar Bujny. „Wylewanie” przed siedzibą muzeum (Długa 13) o godz. 14.00.

Godzinę wcześniej, o 13.00, w Bydgoskiej Alei Autografów zostaną odsłonięte nowe podpisy. Swoje tabliczki na deptaku zyskają senator Jan Rulewski, były minister środowiska (1999-2001) Antoni Tokarczuk – działacze opozycji antykomunistycznej w PRL – oraz Tomasz i Marek Sekielscy – dziennikarz i producent. O braciach w ostatnich miesiącach zrobiło się głośno w związku z nakręconym przez nich dokumentem „Tylko nie mów nikomu”.

Podczas Święta Ulicy Długiej przy Wełnianym Rynku zaparkuje zabytkowy autobus, w którym w godz. 9.30-12.30 będzie można porozmawiać o projektach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i oddać głos. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor