Wydarzenia 12 gru 2018 | Redaktor
Sylwester w Bydgoszczy bez fajerwerków

fot. Anna Kopeć (archiwum)

Bydgoszcz dołączyła do grona miast, w których zabawa sylwestrowa odbędzie się bez fajerwerków. Zamiast tego w ostatnią noc roku będzie można zobaczyć pokazy świetlne.

Przyczyną zrezygnownaia przez wiele miast ze sztucznych ogni jest strach i popłoch, w jaki dźwięk wybuchających petard wprawia zwierzęta. Decyzją prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego fajerwerków nie będzie także na miejskim sylwestrze w Bydgoszczy. Zamiast tego odbędą się pokazy świetlne, takie jak zimne ognie czy wulkany świetlne.

W ciągu minionego tygodnia miejskiego sylwestra bez fajerwerków ogłosiły kolejno władze Olsztyna, Warszawy i Wrocławia, a wcześniej Częstochowy i Gdańska.

Zakazy stosowania petard obowiązują też m.in. w metropoliach takich jak Nowy Jork czy Pekin. Podobny zakaz wprowadzono również m.in. w Mediolanie, Rzymie i Turynie. Tam decyzję tłumaczono problemami ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza, które pogłębiają wystrzeliwane w powietrze tony materiału pirotechnicznego.

Sylwester w Bydgoszczy 2018

W tym roku miejski sylwester odbędzie się na ulicy Mostowej oraz moście Staromiejskim im. Sulimy - Kamińskiego. Zabawę rozpoczną Jose Torres & Havana Dreams w asyście tancerzy Torres Salsa Group. Będzie to muzyczne show ze znanymi i lubianymi utworami muzycznym, pokazami tanecznymi i animacjami z publicznością, oddające klimat ulic Hawany.

Pierwsze minuty Nowego Roku publiczność powita ze Stefano Terrazzino, który wystąpi wraz z zespołem w specjalnie przygotowanym na tę okazję projekcie muzyczno-tanecznym. Koncertowi towarzyszyć będą pokazy taneczne mistrzowskiej pary: Stefano Terrazzino oraz Pauliny Biernat. Podczas koncertu uczestnicy będą bawić się przy największych włoskich i hiszpańskich przebojach. Będą mogli wziąć udział w  nauce tańca, którą poprowadzą goście wieczoru.

Oprawą muzyczną bydgoskiej nocy sylwestrowej zajmie się Dj Juanky. Zabawa rozpocznie się na ulicy Mostowej o godz. 21.30 i potrwa do 1.30. 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor