Wydarzenia 31 gru 2019 | Redaktor
„Sylwester Wolności” dziś na Starym Rynku

fot. ilustracyjna Pixabay

Dzisiejsza noc sylwestrowa jest dla mieszkańców Bydgoszczy okazją do swoistej podróży w czasie. Artyści występujący dziś na Starym Rynku zabiorą wszystkich uczestników imprezy do Polski lat dwudziestych, Ameryki lat trzydziestych, na koniec zaś do współczesności, a wszystko w rytmie tanecznych hitów muzycznych z danych epok.

Repertuar zaprezentowany bydgoszczanom podczas dzisiejszego koncertu sylwestrowego będzie pełen utworów muzycznych, czy scenek kabaretowych sprzed stu lat odśpiewywanych, czy odgrywanych wtedy m. in. przez Eugeniusza Bodo, Zulę Pogorzelską czy Adolfa Dymszę.

Taki wspólny bal ma być znaczącycm preludium do roku 2020-tego, który dla miasta Bydgoszczy będzie szczególny z powodu nadchodzących obchodów setnej rocznicy powrotu miasta do Polski.

„Sylwester Wolności”, bo taką nadano nazwę tegorocznej imprezie, rozpocznie się kabaretowo, w stylu kabaretów z lat dwudziestych, a artyści bedą wystąpować w wieczorowych kreacjach z epoki.

W widowisku muzyczno-tanecznym wezmą udział znane gwiazdy telewizyjnych seriali i programów m. in. Edyta Jungowska, Małgorzata Lewińska, Artur Pontka i Dariusz Taraszkiewicz.

Uczestnicy imprezy będą mieli sposobność podziwiania strojów z lat dwudziestych minionego wieku, ponieważ na Starym Rynku pojawią się także statyści w strojach z epoki oraz grupy rekonstrukcyjne. Dla fanów motoryzacji będzie również nie lada atrakcja - biały cadillac z 1921 roku.

Muzyczna podróż powędruje dalej, w amerykańskie lata trzydzieste, słynne w całym świecie utwory Franka Sinatry podczas bydgoskiego „Sylwestra Wolności” zaśpiewa Krzysztof Kiliański, a wraz z nim zagrają znakomici muzycy m. in. Henryk Miśkiewicz na saksofonie, Robert Majewski na trąbce czy Marcin Jahr na perkusji.

To jednak jeszcze nie wszystko, listę atrakcji podczas tegorocznego sylwstra na Starym Rynku dopełni koncert zespołu PECTUS, który zagra swoje najpopularniejsze hity. Po koncercie rozpocznie się zabawa z DJ-em w rytmie największych przebojów 2019 roku.

„Sylwester Wolności” rozpocznie się na Starym Rynku o godz. 21.00, a jego zakończenie przewidziano na godz. 1.30.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor