Wydarzenia 10 wrz 2018 | Redaktor
Tańce, hulanki i pyszne jedzenie. XV Jarmark Kujawsko-Pomorski za nami [ZDJĘCIA]

Po prawej: Krystyna Lewicka-Ritter, starościna Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego / fot. Anna Kopeć

Za nami XV jubileuszowa edycja Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. Jak co roku, były wspólne tańce, muzyka i regionalne jedzenie.

Impreza odbyła się w niedzielę (9 września) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dla gości przygotowano wiele atrakcji – pokazy tańca, występy zespołów muzycznych i zabawy dla dzieci.

fot. Anna Kopeć

- Jarmark to wielkie święto naszej małej ojczyzny, na które mieszkańcy wsi chcą zaprosić mieszkańców miasta i pokazać im nie tylko przepiękny folklor, stroje, ludową muzykę, ale także dziedzictwo kulinarne – mówiła w wywiadzie dla „Tygodnika” Krystyna Lewicka-Ritter, starościna Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. - Jarmark cieszy się ogromną popularnością, co roku zwiększa nam się liczba gości. Spotykają się tutaj pokolenia, przychodzą całe rodziny, i starsi, i młodsi.

fot. Anna Kopeć

Głównym punktem imprezy, dla którego wiele osób odwiedziło jarmark, były stoiska z regionalnymi specjałami i rękodziełem. W czasie jarmarku można było kupić różnego rodzaju racuchy, pasztety, placki na słono i słodko, gołąbki, bigos, krokiety, szaszłyki wiele innych przysmaków. W programie tradycyjnie znalazła się również „Bitwa na smaki”, w której rywalizowały dania z różnych regionów Polski.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor