Wydarzenia 27 cze 2019 | Redaktor
Tańsze bilety okresowe także dla uczniów liceów, techników i szkół branżowych

materiał ilustracyjny, fot. Anna Kopeć

Tylko 10 złotych za bilet miesięczny (lub 30-dniowy) na komunikację miejską w Bydgoszczy zapłacą uczniowie szkół ponadpodstawowych. Decyzją Rady Miasta formuła biletu uczniowskiego została poszerzona. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 września.

Do tej pory z tańszych biletów okresowych na komunikację miejską (10 zł miesięczny/30 dniowy, 100 zł - roczny) korzystali mieszkający w Bydgoszczy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz dzieci w wieku 4-7 lat.

Zgodnie z przyjątą w środę (26 czerwca) uchwałą, taniej będą jeździć też uczniowie liceów, techników i szkół branżowych, maksymalnie do 20. roku życia.

Bilety okresowe koduje się na Bydgoskiej Karcie Miejskiej. Dokumentem uprawniającym do korzystania z biletów uczniowskich będzie ważna legitymacja szkolna z wpisanym bydgoskim adresem zamieszkania.

Uczniowie mają też szansę, by za przejazd nie płacić wcale: prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską przysługuje uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych, którym decyzją prezydenta Bydgoszczy przyznano stypendium szkolne. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów kodowane jest BKM wyłącznie w Punkcie Obsługi Klienta ZDMiKP (ul. Toruńskiej 174 a, w godz. 7.00–17.00). Aby zakodować taki bilet, trzeba okazać ważną legitymacje szkolną oraz decyzję o przyznaniu stypendium. 

Jak informuje ratusz, od początku funkcjonowania biletu uczniowskiego (tj. od marca 2018 roku), oraz biletu bydgoskiego malucha z biletu miesięcznego w cenie 10 zł skorzystano ponad 75 tysięcy razy.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor