Wydarzenia 26 paź 2017 | Redaktor
Podwójne wydanie „Tygodnika Bydgoskiego” już w kioskach

Jak pomóc rodzicom, których dzieci odchodzą? Jak poradzić sobie z tą traumą? To główny temat najnowszego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”.

Około tysiąca bydgoszczanek rocznie traci swoje nienarodzone dzieci w wyniku poronienia. Wielu rodziców nie decyduje się indywidualne pogrzeby. W Bydgoszczy trzy lata temu powstał grób dzieci utraconych.

Od niedawna działa w Bydgoszczy Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, które pomaga rodzicom, którzy utracili swoje dziecko.

O czym jeszcze można przeczytać w najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego”?

Bydgoszcz

Przez wichury, które nawiedziły nasz region tego lata, runęły dwa kasztanowce na placu Kościeleckich. Miasto zarządziło ekspertyzę reszty drzew, aby sprawdzić, czy zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. Efekt? Urzędnicy chcą wyciąć wszystkie ponadstuletnie drzewa. Jak jednak twierdzą eksperci, kasztanowców wcale nie trzeba wycinać!

Opinie

Co dalej z bydgoską Pesą? W grę wchodzą setki milionów złotych.

Aktualności

Ratusz zaprosił mieszkańców do udziału w pracach nad strategią rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. O tym, jak wyobrażają sobie miasto za trzynaście lat jako pierwsi wypowiedzieli się młodzi ludzie.

W tym wydaniu „Tygodnika” wspominany bydgoszczan, którzy odeszli. Piszemy, jak dojechać na bydgoskie cmentarze 1 listopada.

Historia

O kapelanie bydgoskiej „Solidarności” ks. Józefie Kutermaku pisze Krzysztof Osoiński.

Kultura

Recenzja najnowszego spektaklu w Operze Nova „Falstaffie” Verdiego w reżyserii Macieja Prusa.

Ponadto w najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” lifestyle, sport, recenzje, komentarze, religia, krzyżówki oraz program TV na dwa tygodnie. Zapraszany do kiosków.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor