Wydarzenia 5 wrz 2020 | BR
Biegacze opanowali Myślęcinek.  5. festiwal PKO  [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Anna Kopeć

5. edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego rozpoczęła się 4. września i potrwa do niedzieli. Uczestnicy poprzednich edycji muszą przygotować się na zmiany.

Pierwszą nowością jest to, że każdy uczestnik w ramach wpisowego otrzyma możliwość dowolnej liczby startów na zabezpieczonej trasie zawodów z pomiarem czasu. Pobiec można w dniach Festiwalu, w godzinach funkcjonowania strefy startu i mety. W piątek są to godziny 16.00-22.00, natomiast w sobotę i niedzielę: 9.00-15.00.

Zmianą jest także wprowadzenie biegu na 5 kilometrów, obok dotychczasowych dystansów 10 i 21,1 km. Uczestnicy, którzy przebiegną wszystkie trzy trasy, wezmą udział w dodatkowej klasyfikacji na najbardziej uniwersalnego biegacza i biegaczkę. O rozstrzygnięciu będzie decydowała najmniejsza suma czasów na trzech dystansach. O godz. 21.00 w piątek zawodnicy pobiegną w I PKO Bydgoskim Biegu Nocnym na dystansie 5 kilometrów.

Trasy zawodów zlokalizowane są w Myślęcinku, gdzie 90% wiedzie przez płaskie drogi asfaltowe, a pętla zawodów wynosi 5 km. W związku z epidemią zawodnicy stratują indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na bieg można zapisać się w biurze zawodów na Różopolu. Do wyboru jest pakiet startowy z koszulką lub bez niej. Dodatkowo w dniach 4-13 września można wziąć udział w wirtualnej wersji wydarzenia. Zapisy na zawody wirtualne odbywają się pod linkiem dostępnym na stronie internetowej festiwalu.

 

Na podstawie: pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl

BR

BR Autor

Redaktor