Wydarzenia 17 wrz 2018 | mk
Trzy nowe trasy tramwajowe. Będzie przetarg na koncepcję

fot. Anna Kopeć

Prezydent Rafał Bruski zapowiedział budowę trzech nowych tras tramwajowych. Miałyby biegnąć od ul. Rycerskiej do ul. Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do ronda Fordońskiego oraz od ronda Kujawskiego do Grunwaldzkiego.

Podczas dzisiejszej (17 września) konferencji prasowej Rafał Bruski zadeklarował, że na ostatniej przed wyborami zwyczajnej sesji Rady Miasta będzie wnioskował o około milion złotych na przygotowanie koncepcji rozbudowy sieci tramwajowej.

Część pieniędzy na samą realizację inwestycji chce pozyskać z Unii Europejskiej. – To pierwsze działania związane z nowym budżetem unijnym, na lata 2021–2027. Chcemy przygotować się do tego już dziś – mówił. Następnym krokiem po opracowaniu koncepcji miałyby być konsultacje społeczne, a potem wprowadzonie ewentualnych poprawek. – Łatwiej jest zmieniać koncepcję niż gotowy projekt – mówił. 

Nowe trasy tramwajowe planowane są na odcinkach: od ul. Rycerskiej do ul. Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do ronda Fordońskiego i od ronda Kujawskiego do ronda Grunwaldzkiego. Ta ostatnia inwestycja miałaby zostać podzielona na dwa etapy – pierwszy: rondo Kujawskie – Solskiego – Bielicka, a drugi – Solskiego – Bielicka do ronda Grunwaldzkiego.

– Chcemy, by jak najwięce komunikacji miejskiej odbywało się poprzez tramawaje, które są ekologiczne i zdecydowanie szybciej poruszają się po mieście – mówił Rafał Bruski.

Na sugestię z sali, że nieprzypadkowo do rozbudowy sieci wraca właśnie w okresie kampanii, odpowiedział: – W mieście nic nie dzieje się przypadkowo, w mieście się planuje. Im szybciej rozpoczniemy te działania, tym spokojniej będziemy mogli przygotowywać się do nowej perspektywy unijnej. Zarządzanie miastem nie toczy się od wyborów do wyborów – przekonywał.

Do zapowiedzi Rafała Bruskiego odniósł się Tomasz Latos, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy. Więcej czytaj tutaj:

 Wraz z radnymi będziemy popierać wszystkie dobre inicjatywy, które będą służyły bydgoszczanom

mk Autor