Wydarzenia 14 lut 2020 | Redaktor
Czy będzie w stolicy ul. Bydgoska? Ł. Schreiber i J. Wenderlich złożyli wniosek

fot. JW

Minister Łukasz Schreiber, Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów wraz z Jarosławem Wenderlichem Wiceprzewodniczącym tegoż Komitetu i Radnym Miasta Bydgoszcz skierowali wniosek do Prezydenta Miasta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o nadanie jednej z ulic w Warszawie nazwy „ulica Bydgoska”.

Warszawa ma ponad pięć tysięcy nazwanych ulic. Jak zauważyli Minister Łukasz Schreiber i Radny Miasta Bydgoszcz Jarosław Wenderlich, nie ma pośród nich ulicy o nazwie „Bydgoska”. W dniu wczorajszym złożyli więc wniosek o nadanie takiej nazwy jednej z ulic miasta stołecznego.

„Bydgoszcz, ósme pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce, w bieżącym roku obchodzi setną rocznicę powrotu do Macierzy - czytamy w treści dokumentu - […] Chcielibyśmy w tak ważnym historycznie roku, upamiętnić symbolicznie, Bydgoszcz w Warszawie. Najlepszą ku temu okazją byłoby nadanie w stolicy jednej z ulic nazwy „Bydgoska”. Niestety do dziś żadna ulica w Warszawie takiej nazwy nie nosi. Są nazwy innych miejscowości z dawnego województwa bydgoskiego – na Mokotowie ul. Koronowska i Inowrocławska, na Żoliborzu Tucholska, czy wreszcie Nakielska na Woli. Należy podkreślić iż bydgoszczanie wspierali odbudowę stolicy – to właśnie z Bydgoszczy przekazywano znaczący wkład na Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy.”

„Oczywiście liczymy także na wsparcie naszej inicjatywy przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz wszystkich zainteresowanych.” - dodaje na swoim profilu facebookowym Jarosław Wenderlich.

Termin oczekiwania na odpowiedź po złożeniu takiego wniosku wynosi do 30 dni.

źródło: Jarosław Wenderlich - fb.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor