Wydarzenia 24 lip 2018 | Redaktor
Uważaj nad wodą! Czarny dzień na kąpieliskach w okolicy Bydgoszczy

fot. Policja

W poniedziałek (23.07) w jeziorze Świekatowskim utopił się 20-letni mężczyzna. Z kolei w Wąsoszu trwają poszukiwania dwóch nastolatków, którzy wypłynęli na jezioro i ślad po nich zaginął.

Do tragedii na jeziorze Świekatowskim doszło w poniedziałek, 23 lipca około godz. 19. Jak podają świadkowie zdarzenia 20-letni mężczyzna wskoczył do wody, aby popływać. Niestety nie wypłynął już z powrotem. 20-latka znaleziono w wodzie godzinę później i wydobyto go na brzeg. Podjęto reanimację, ale było już za późno. Policja wszczęła śledztwo, które ma ustalić przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny.

Dramatycznie wygląda także sytuacja w Wąsoszu. W poniedziałek po południu trzech nastolatków wypożyczyło rower wodny. Chłopcy wypłynęli na akwen i tam jeden z nich postanowił się ochłodzić w wodzie. Wskoczył do jeziora, ale nagle źle się poczuł. Drugi nastolatek wskoczył za nim do wody. Ślad po 16 i 17-latku zaginął. O całej sytuacji powiadomił ratowników trzeci z nastolatków, który pozostał na rowerze wodnym i zawrócił do brzegu. Wczoraj do późnego wieczora i dziś od samego rana trwa akcja poszukiwawcza. Na razie nie przyniosła efektów. Chłopców szuka specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Bydgoszczy, strażacy z Torunia wyposażeni w sonar oraz dwa zastępy straży pożarnej z Szubina.

materiał ilustracyjny/bydgoszcz998

red

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor