Wydarzenia 4 cze 2021 | mk
W Pesie rozpoczęły się szczepienia dla pracowników. Ponad 600 chętnych

fot. Anna Kopeć

Ponad 600 osób ma zostać zaszczepionych w ramach Programu Szczepień w Zakładach Pracy, do którego przystąpiła bydgoska Pesa. Akcja została rozłożona na dwa dni – 4 i 5 czerwca.

Rejestracja firma zainteresowanych organizacją szczepień rozpoczęła się 4 maja. - Przystąpiliśmy do programu, wybraliśmy partnera i zrobliśmy nabór wewnętrzny – tłumaczy Maciej Grześkowiak, dyrektor ds. projektów strategicznych i komunikacji. Ze szczepień mogli skorzystać pracownicy zakładów i ich rodziny, oraz współpracownicy. W systemie zakładowi przydzielono szczepionkę Pfizer. 

Zainteresowanie było na tyle duże, że akcja została rozłożona na dwa dni – 4 i 5 maja. Punkt szczepień utworzono w budynku montażu końcowego tramwajów. Zaaranżowano poczekalnię z punktem informacyjnym, miejsce wypełniania ankiet, dwa stanowiska lekarskie i dwa pielęgniarskie oraz poczekalnię służącą obserwacji po szczepieniu.

- Dla nas to szczepienie pracowników jest kontynuacją realizowanego w spółce od początku pandemii programu profilaktyczno-edukacyjnego #bezpieczniwpesa - mówi Krzysztof Zdziarski, prezes Zarządu PESA Bydgoszcz. Od zeszłego roku w firmie działa sztab antycovidowy.

Zdjęcia: Anna Kopeć

mk Autor