Wydarzenia 11 cze 2018 | Redaktor
Walczak wciąż na czele Solidarności

Przewodniczący Leszek Walczak/fot. Anna Kopeć

Leszek Walczak został ponownie wybrany przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego. Wśród gości Walnego Zgromadzenia pojawił się szef związku Piotr Duda.

Na X Walnym Zebraniu Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego dotychczasowy przewodniczący Leszek Walczak wybrany został na kolejną kadencję. Był jedynym kandydatem. Ze 125 delegatów obecnych na zgromadzeniu głosy na Leszka Walczaka oddało 107.

- Będę starał cię, tak jak dotychczas, słuchać głosów naszych członków – powiedział po wyborze Walczak. – Ale najważniejsze, żebyśmy wspólnie realizowali cele, które wybierzemy. Liczę, że będziecie mnie wspierać. Abyśmy radzili sobie z trudnymi sytuacjami, trudnymi pracodawcami. Abyśmy wspólnie dbali o dobro każdego pracownika.

Gratulacje Walczakowi złożył szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Zaproszenia na Walne Zebranie nie dostał senator Jan Rulewski, współzałożyciel związku. – Duchowo tam jestem, jako najstarszy członek i założyciel  – powiedział na antenie Radia PiK.  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos stwierdził w tej samej audycji: - Powinno się zapraszać starych zasłużonych działaczy. Powiem delikatnie, to nie jest w porządku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor