Wydarzenia 12 paź 2018 | Redaktor
Walka o wielką Bydgoszcz [DEBATA PREZYDENCKA]

fot. Anna Kopeć

Rafał Bruski i Anna Mackiewicz odrzucili deklarację „Wielka Bydgoszcz”. Kandydaci do fotela prezydenta Bydgoszczy zmierzyli się w debacie, którą na UKW zorganizowała w czwartek (11 października) metropoliabydgoska.pl.

fot. Anna Kopeć

Debata prezydencka zgromadziła w czwartek (11 października) w Auli Atrium UKW wszystkich kandydatów. Swoje propozycje dla Bydgoszczy prezentowali Paweł Skutecki, Marcin Sypniewski, Tomasz Latos, Rafał Bruski i Anna Mackiewicz. Dyskusji przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność, a organizatorzy przygotowali relację na żywo w mediach społecznościowych i na kanale You Tube.

Prowadzący Eryk Dominiczak/fot. Anna Kopeć

Rozmowa o Bydgoszczy podzielona była na bloki tematyczne: komunikacja, gospodarka i środowisko, sport i turystyka, inwestycje, edukacja oraz kultura i społeczeństwo. Potem był blok pytań wzajemnych, pytania od publiczności i wystąpienia końcowe.

 

Ponieważ podczas rozmowy padło bardzo dużo ciekawych propozycji dla miasta, zamieszczamy zapis wideo całej debaty, aby nasi czytelnicy mogli zapoznać się z argumentami wszystkich kandydatów:

 

Zaraz po debacie swoje zwycięstwo ogłosił Marcin Sypniewski.

Tomasz Latos umieścił na Facebooku wpis:

„Idziemy po zwycięstwo! Wspólny cel - Wielka Bydgoszcz!

Dzisiejsza debata pokazała, że Bydgoszcz woła o zmianę!

„My, mieszkańcy Bydgoszczy, chcemy wszechstronnego i dynamicznego rozwoju naszego miasta, na miarę jego potencjału i naszych ambicji. Deklarujemy współpracę ze wszystkimi, którzy chcą budowy silnego ośrodka metropolitalnego. Wyrażamy sprzeciw wobec jakichkolwiek przejawów marginalizacji Bydgoszczy” – tę deklarację odrzucili dziś Rafał Bruski i Anna Mackiewicz”.

Tutaj: Deklaracja Latosa o budowie Wielkiej Bydgoszczy podpisana

Rafał Bruski zaś napisał:

„Dziękuję za dzisiejszą debatę! Z taką drużyną tylko można było wygrać. Każdy może sam zobaczyć, kto mówił o konkretach, a kto przez 135 minut nie powiedział nic konkretnego.

PS. W  końcówce był źle włączony zegar stąd nie zmieściłem się w czasie, ale dziękuje Metropolia Bydgoska.pl za organizację”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor