Wydarzenia 1 gru 10:24 | kd
Ważna zmiana dla kierowców. Bez tego biletu będzie 500 zł kary

1 grudnia wchodzą w życie ważne zmiany dla kierowców. Za brak biletu na autostradach A2 i A4 będzie naliczany mandat w wysokości 500 zł płatny w ciągu 14 dni.

Na autostradzie A2 na odcinku Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica będzie można pokonać całą trasę bez konieczności zatrzymania się i zakupienia biletu. Szlabany zostały zlikwidowane, a kierowcy pojazdów lekkich mogą płacić za przejazd za pomocą aplikacji e-TOLL lub e-biletu autostradowego.

Nowy sposób pobierania opłat ma spowodować, że w okresie wakacyjnym jak i w weekendy nie będą się tworzyły korki. E-bilet autostradowy można nabyć z 60-dniowym wyprzedzeniem. Okres jego ważności to 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. 

Bilet można nabyć w aplikacji e-TOLL PL Bilet oraz w aplikacjach udostępnionych przez przedsiębiorców, z którymi KAS zawarł umowy partnerskie, lub w punktach stacjonarnych na wybranych stacjach PKN Orlen i Lotos.

Za jazdę płatnymi odcinkami A2 i A4 bez wniesienia opłaty za przejazd nakładana jest opłata dodatkowa w wysokości 500 zł z terminem płatności 14 dni. Jeżeli opłata dodatkowa zostanie wniesiona w ciągu siedmiu dni od daty doręczenia wezwania, jej wysokość jest obniżona do 400 zł.

Opłata dodatkowa nie będzie pobierana, jeśli w ciągu trzech dni od zakończenia przejazdu opłata zostanie wniesiona poprzez zakup e-biletu autostradowego.

 

Inf. PAP

kd Autor