Wydarzenia 22 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Wiceminister Nowicki w Bydgoszczy:  Tylko Prezydent Duda gwarantuje patriotyzm gospodarczy [GALERIA]

fot. Krzysztof Drozdowski

W niedzielne (21 czerwca) popołudnie pojawił się w Bydgoszczy wiceminister Robert Nowicki. Przed siedzibą PESY przedstawił dokonania swojego resortu w temacie pomocy polskim przedsiębiorcom oraz namawiał do głosowania na Andrzeja Dudę.

Wiceminister rozwoju Robert Nowicki powiedział, że postawienie na obecnego prezydenta to opowiedzenie się za patriotyzmem gospodarczym. Jako przeciwwagę postawił prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który ubiega się o urząd prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej. Minister wytknął, że w czasie gdy bydgoska spółka produkująca pociągi i tramwaje była w kryzysie i potrzebowała inwestycji to warszawska Szybka Kolej Miejska (SKM) zerwała wartą 400 milionów umowę z PESĄ. Dlatego też nieprzypadkowo konferencja odbyła się przed wejściem głównym na teren zakładów.

Również obecny na konferencji poseł Tomasz Latos nawiązał do zerwanego kontraktu z bydgoską firmą. Wyraził ponownie zdziwienie, że SKM wolała wybrać firmę już nawet nie z Polski, ale spoza Unii Europejskiej*.

Jarosław Wenderlich, radny miasta Bydgoszczy przypomniał, że kilka dni temu osobiscie złożył w warszawskim ratuszu pismo do Rafała Trzaskowskiego z listą pytań dotyczących jego antybydgoskości. Jak na razie nie doczekał się na nie odpowiedzi, choć szansa ku temu była podczas niedawnej wizyty kandydata opozycji w Bydgoszczy.

Poseł Ewa Kozanecka przytoczyła dane dotyczące finansowej pomocy polskim przedsiębiorcom, co było możliwe dzięki kolejnym Tarczom Antykryzysowym wprowadzanym przez rząd.

*Umowę SKM podpisała nie z firmą spoza UE, ale z nowsądecką firmą Newag. Natomiat kontrakt na dostawę taboru z koreańskim Huyndaiem podpisała spółka Tramwaje Warszawskie - przyp. mk (22 czerwca). 

 

 

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.