Wydarzenia 18 cze 07:39 | kd
Władze UMK ukarały profesora za skomentowanie plakatu. W Internecie burza i zarzuty o seksizm

fot. Wikimedia Commons

Na Facebookowym profilu "Polonistyka UMK" w mediach społecznościowych opublikowano plakat promujący studia drugiego stopnia na kierunku "Filozofia polska". Na grafice można zobaczyć studentkę otoczoną książkami. Post postanowił skomentować profesor UMK Jerzy Smulski. Został za to ukarany przez władze UMK

Ta pannica na zdjęciu wygląda korzystnie

- napisał wykładowca w komentarzu pod plakatem. 

Ten wpis wywołał lawinę ataków na profesora Smulskiego, w których zarzuca mu się seksizm. O wpisie internauci donieśli władzom UMK.

- Plakat pod którym swój komentarz zamieścił prof. UMK Jerzy Smulski

 

 

Osoby komentujące słowa profesora często podnosiły, że czuły się niekomfortowo na zajęciach z tym wykładowcom i że jego niby niewinne żarty często były zwykłymi docinkami. Domagano się wręcz usunięcia wykładowcy z pracy.

Inni bronili profesora upatrując się w całym zamieszaniu "feministycznej nagonki".

Ten moment kiedy uświadamiasz sobie że żyjesz w świecie w którym znajdą się ludzie urażeni stwierdzeniem "wygląda korzystnie", gotowi pociągnąć za to do odpowiedzialności. Nie żadnymi niewybrednymi komentarzami na temat widocznych części ciała tylko stwierdzeniem faktu, że ktoś "wygląda korzystnie". Na obrazku mającym reklamować kierunek, do których chyba jest oczywiste że bierze się ludzi fizycznie atrakcyjnych, dlatego że jako gatunek ludzki mamy tą właściwość, że tacy ludzie przyciągają wzrok i tworzą wokół siebie "efekt halo" który potem zostaje podświadomie skojarzony z promowaną rzeczą.
Chociaż, może tego faktu też lepiej nie stwierdzać bo ktoś się jeszcze obrazi...
- skomentował jeden z komentatorów.

Profesor UMK Smulski usunął swój komentarz.

Władze UMK zareagowały niemal błyskawicznie i ukarały autora komentarza dyscyplinarnie. 

 

 

kd Autor