Wydarzenia 2 gru 2021 | mk
Wójt gminy Czernikowo ogłosił żałobę po tragicznej śmierci dwojga strażaków

fot. ilustracyjna, Pixabay

29-letnia Ewelina Machlewska i 62-letni Zdzisław Jan Kwiatkowski, druhowie OSP, zginęli, jadąc do pożaru czwartek (2 grudnia) rano. Decyzją wójta, na terenie gminy Czernikowo od 2 do 5 grudnia ogłoszono żałobę.

Do tragedii doszło ok. 5.00 rano w Czernikowie (pow. toruński). Wóz OSP, jadący do pożaru, zderzył się z samochodem ciężarowym. Jechało nim pięcioro druhów OSP, dwoje zginęło; trzy pozostałe osoby zostały ranne. 

29-letnia Ewelina Marchlewska była ratownikiem medycznym i pielęgniarką, strażakiem OSP.

62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski, kierowca samochodu OSP Czernikowo, pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator.

W związku z tragiczną śmiercią dwojga strażaków ochotników wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki ogłosił żałobę na terenie gminy. Od 2 do 5 grudnia przed budynkiem Urzędu Gminy oraz na budynkach jednostek organizacyjnych flagę przewiązuje się kirem; odwołane zostały wszystkie imprezy rozrywkowe organizowane przez urząd, w tym czernikowski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Z inicjatywy remiza.pl w czwartek (2 grudnia) o 18.00 strażacy oddadzą hołd zmarłym na służbie druhom poprzez włączenie syren alarmowych i sygnałów świetlno-dźwiękowych.

O tragedii poinformowaliśmy tutaj.

mk Autor