Wydarzenia 4 paź 10:52 | BR
Wyższe kary za śmiecenie w lasach! Trwają prace nad nowymi przepisami

fot. pixabay

Minister Środowiska zapowiedział zmiany w systemie karnym za pozostawianie śmieci w lasach. Prace nad nowymi przepisami są „bardzo zaawansowane”.

Dwie zasady

Minister Michał Woś przedstawił dwie nowe zasady dotyczące leśnych śmieciarzy. Pierwsza z nich to „śmiecisz – płacisz”, czyli podwyższenie kar za zaśmiecanie terenów leśnych. Zapowiadane grzywny mają wynosić do 5 tysięcy złotych, a więc aż dziesięć razy więcej niż obecnie. Druga zasada przedstawiona przez ministra polega na zasądzaniu jako kary sprzątania lasu, a więc w skrócie „śmiecisz-sprzątasz”.

 

"Nie tylko po sobie, ale sprzątasz po innych. Myślę, że miesiąc sprzątania lasu każdego nauczy dobrych praktyk" – powiedział Minister Środowiska.

 

Nowe przepisy

Michał Woś o swoich działaniach jako Minister Środowiska mówił podczas Zielonego Forum Młodych w Warszawie. Obecną funkcję sprawuje od 5 marca. Jednym z działań jakie podjął jest akcja zwalczania tzw. „leśnych śmieciarzy”. Pomóc w tym mają przygotowywane przepisy, nad którymi prace są „bardzo zaawansowane”.

 

Na podstawie: niezalezna.pl

BR

BR Autor

Redaktor