Wydarzenia 18 lip 2020 | materiał partnera
XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej [ZAPROSZENIE]

fot. nadesłane

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury W Bydgoszczy, zaprasza na wystawę prac XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, którą będzie można oglądać od 25 lipca 2020 r. w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy ( ul. Grodzka 7-11) oraz na stronie internetowej kpck.pl.

Celem przeglądu jest wspieranie tej unikalnej dziś dziedziny sztuki, umożliwienie twórcom konfrontacji i publicznej prezentacji prac. Przegląd jest organizowany co dwa lata (biennale), a w konkursie mogą brać udział tylko twórcy nieprofesjonalni bez ograniczeń wiekowych.

fot. nadesłane

Do przeglądu dopuszcza się wszelkie rodzaje technik tkackich i form z tej dziedziny sztuki, zarówno tkaninę artystyczną, jak i ludową o tradycyjnych motywach i sposobie wykonania.

fot. nadesłane

Ze względu na zagrożenie koronawirusem wręczenie nagród oraz podsumowanie Konkursu odbędzie się podczas uroczystego finisażu 5 września 2020 r.

Wystawę dofinansowano z Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: KPCK, oprac. red.