Wydarzenia 19 kwi 12:37 | kd
Youtuber w areszcie! Wcześniej poniżał mężczyznę z niepełnosprawnością

Jeden z patoyutuberów nagrał film jak nakazuje wykonywać różne zadania niepełnosprawnemu mężczyźnie. Prokuratura już postawiła zarzuty, a mężczyzna trafił do aresztu.

Kamerzysta znany też jako Kamuś to patoyoutuber niegdyś współpracujący z Lordem Kruszwilem. Obaj należą do najsłynniejszych youtuberów, którzy promują często bardzo kontrowersyjne treści.

Maltretowany i poniżany mężczyzna to były wychowanek domu dziecka i osoba niepełnosprawna umysłowo. A co za tym idzie, nie potrafiąca w pełni przewidywać skutków swoich działań.

W tej sprawie trzy osoby zostały zatrzymane do dyspozycji prokuratora

- powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego

- kontynuowała Macugowska-Kyszka.

Prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym

- przekazała rzeczniczka.


 

Inf. PAP

 

kd Autor