Wydarzenia 30 lis 12:40 | mk
Zaczyna się wirtualny Bydgoski Jarmark Świąteczny

Jarmark w 2019 r./, Anna Kopeć, archiwum

We wtorek 1 grudnia miasto uruchomi interaktywną platformę Bydgoskiego Jarmarku. Na stoiskach w sieci znajdziemy m.in. dekoracje świąteczne, wypieki, rękodzieło.

Z powodu epidemii, jarmark nie może odbyć się w takiej formie, jak w poprzednich latach.

-  Aby wesprzeć kupców, którzy są z nami od początku, stworzyliśmy wirtualną wersję Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. To też znakomita szansa dla bydgoszczan, by kupić oryginalne prezenty świąteczne, których nie znajdziemy w sklepach – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Z ofertą 26 wystawców z Bydgoszczy i obszaru Metropolii Bydgoszczy będzie można zapoznać się od 1 grudnia, na stronie www.jarmark.bydgoszcz.pl. Jak wyjaśnia Łukasz Krupa, strona będzie nawiązywać do miejsca, gdzie przez ostatnie dwa lata odbywał się jarmark: mostu Staromiejskiego.

Każdy z wystawców będzie miał swoją zakładkę. Miasto nie ingerowało w sposób przekazania zakupionych produktów: dowóz, wysyłkę czy dyżur handlowców w mieście.

Na wirtualnych stoiskach znajdą sie potrawy świąteczne, wypieki i słodycze, a także ręcznie robione ozdoby choinkowe, zabawki czy biżuteria. Wystawcy będą oferować swoje produkty do 31 grudnia.

-  Dzięki wirtualnej wersji będą mogli Państwo zachwycać się produktami, które przygotowujemy od miesięcy. To dla nas bardzo duże wsparcie. Pamiętajcie także o gastronomii, to dzięki niej poczujemy zapach świąt – zachęcają uczestniczący w jarmarku państwo Marczakowie.

Miasto proponuje także, by za pośrednictwem platformy przesyłać życzenia świąteczne. Będzie też można podzielić się przepisami na tradycyjne świąteczne potrawy.  

 

mk Autor