Wydarzenia 4 lip 2018 | Redaktor
Zmarł Wacław Rubka

Na zdjęciu z żoną Barbarą / fot. mf

„Pełni bólu zawiadamiamy, że dnia 4 lipca 2018 r. odszedł nasz Tata, Mąż, Dziadek - śp. Wacław Rubka. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie” - poinformowała Rodzina.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

ks. Jan Twardowski

Pod osłoną nocy po długiej i ciężkiej chorobie, w niemej ciszy bólu, odszedł nasz kolega Wacław Rubka. Syn sybiraka, Kresowianin ze Lwowa, Ślązak z konieczności i bydgoszczanin z wyboru. Polak, dla którego Polska znaczyła więcej niż tylko społeczność czy państwo w Europie. Pomagał rodzinie na Wschodzie, pomagał kościołowi we Lwowie, a ostatnimi czasy angażował się również w pomoc Polakom na Litwie. Zatroskany o sprawy ojczyzny, społecznik, lubiany i koleżeński. Prywatnie zawsze miły i uśmiechnięty, szarmancki i niezwykle empatyczny. Miłośnik sztuki i meloman, były pracownik Opery Nova. Człowiek zdolny i nad wyraz pracowity, zawsze zaangażowany i walczący do końca. Równie dzielnie walczył z chorobą, jednak tej walki nie zdołał wygrać. Cieszymy się, że dane nam było poznać Wacława i z nim współpracować.

Koledzy i koleżanki ze Stowarzyszenia Sanctus Paulus,

redakcji „Katolickiej Bydgoszczy”

oraz „Tygodnika Bydgoskiego”.

 

Msza pogrzebowa odbędzie 7 lipca o godz. 9.00 w parafii  pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Wielkiej. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor