Wydarzenia 21 wrz 2020 | mk
Zmarła Ewa Stąporek-Pospiech. Przez 30 lat kierowała szkołą muzyczną w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

21 września odeszła Ewa Stąporek-Pospiech, dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Swoją funkcję pełniła od 1990 roku.

- Wspaniały Dyrektor, Organizator, Artysta, Muzyk, Wielki Człowiek… Pani Dyrektor zawsze nas, nauczycieli i uczniów oraz rodziców wspierała w sukcesach, ale i pocieszała, gdy zdarzały się trudniejsze chwile. Zawsze zaangażowana w pełni w sprawy szkoły i kultury w Polsce - czytamy na profilu szkoły na Facebooku.

Ewa Stąporek-Pospiech była flecistką. Studia muzyczne ukończyła w PWSM w Krakowie w klasie W.W. Chudziaka, była także stypendystką Konserwatorium w Pradze. Pracowała jako solistka w Capelli Bydgostiensis w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, była wspótwórczynią i członkiem zespołu muzyki dawnej „Fiori Musicali”, a także łódzkiego „Musica da Camera”. Zainicjowała cyklicznie odbywający się w naszym mieście Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam”.

Za swoją działalność została odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”.

- Pani Dyrektor Ewa Stąporek-Pospiech na zawsze pozostanie w pamięci społeczności Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Jej Zasługi dla naszej szkoły pozostaną nieocenione. Cześć Jej Pamięci! - piszą członkowie szkolnej społeczności. 

mk Autor