Wydarzenia 19 wrz 2020 | Redaktor
Zmarła „szczęśliwa ryba” - prezydent składa kondolencje

fot. FB/Edgar Chagwa Lungu

„Szczęśliwa ryba” przeżyła 22 lata. W tym czasie przyniosła szczęście wielu studentom, zarówno na egzaminach jak i w przyszłej karierze.

Ryba nazywała się „Mafishi”, co oznacza „ogromna ryba”. Większość swojego życia spędziła w sadzawce przy uniwersytecie Copperbelt w Zambii. Wiele osób, zwłaszcza studentów uważało, że przynosi ona szczęście. Ryba była tak ważna dla społeczności, że kondolencje z powodu jej śmierci złożył sam prezydent Zambii - Edward Lungu.

 

- Wielkość narodu i jego postęp moralny można ocenić po jego sposobie traktowania zwierząt – prezydent zacytował Mahatmę Gandhiego.

 

Ryba stała się symbolem uczelni. Z tego względu zdecydowano o zabalsamowaniu zwłok, zamiast pochówku tradycyjnego. Studenci zorganizowali pochód ze świeczkami wokół uniwersytetu, by pożegnać to wyjątkowe dla nich zwierzę. Przyczyny jego śmierci zostaną dokładnie zbadane. Lider zambijskiej opozycji Hakainde Hichilema powiedział, że wspiera wszystkich studentów w trudnych chwilach po śmierci „szczęśliwej ryby”.

 

Na podstawie: swiatzwierzat.pl/o2.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor