Aktualności 24 sty 14:44 | Redaktor
Animal Patrol tworzy Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylarni

fot. Animal Patrol Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kobylarni prowadzony przez Animal Patrol, znajduje się w gminie Nowa Wieś Wielka, na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz. Trafiają do niego zwierzęta ranne, chore lub osierocone.

Do ośrodka w Kobylarni trafiają stworzenia, które ucierpiały w nieszczęśliwych wypadkach komunikacyjnych, ranne ptaki z połamanymi skrzydłami np. bociany, mewy, gołębie czy perlice oraz potrącone lub pogryzione przez psy jeże. Oprócz zwierząt znajdujących się na leczeniu i rehabilitacji, Kobylarnię zamieszkują na stałe, trwale okaleczone ptaki, jak np. bieliki czy pustułka.

W ośrodku mieszka też myszołów, któremu zostały obcięte pazury przez co głodował, bo nie mógł polować, i był mocno wychudzony (prawdopodobnie okaleczony przez człowieka).

Zwierzęta otrzymują tam nie tylko pierwszą pomoc, ale również szansę, by jak najszybciej móc wrócić na wolność. 

O pacjentach ośrodka w Kobylarni zrobiło się głośno za sprawą zdarzenia z udziałem dwóch "sarenek". Zwierzęta te ktoś próbował nielegalnie przesłać paczką pocztową. Pracownika poczty zaniepokoił wyciek z paczki i zajrzał do środka. Przez niewielką szparę zobaczył zwierzęta, które przypominały małe sarny. Poczta niezwłocznie powiadomiła Animal Patrol - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt z Kobylarni koło Bydgoszczy. Po przewiezieniu do ośrodka okazało się, że jest to para mundżaków chińskich. Dzięki szybkiej interwencji, mundżakom nic się nie sało, znalazły nowy dom w Fundacji Szopowisko.

Jeśli chcesz pomóc w ratowaniu dzikich zwierząt w Kobylarni to priorytetowymi rzeczami m.in. są:

  •  Podkłady higieniczne ( najlepiej 40x60 lub 60x90)
  • Ręczniki papierowe
  • Owady karmowe (mączniki, drewnojady ,a najlepiej świerszcze)

Najwygodniej kupić online i podać na adres: Animal Patrol Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt ul. Wierzbowa 2, 86-061 Kobylarnia.

Ponad to Animal Patrol prowadzi fundację ,,Na Ratunek Dzikim Zwierzętom'', gdzie możesz przekazać swój 1,5% lub wpłacić wybraną kwotę bezpośrednio na konto fundacji.

 

źródło i zdjęcia: Animal Patrol, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor