Aktualności 29 gru 15:52 | Redaktor
Autobusy w zastępstwie pociągów od 3 stycznia

fot. Anna Kopeć

Od 3 stycznia zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza obsługująca wszystkie zawieszone obecnie połączenia kolejowe. PKS Bydgoszcz jest firmą wybraną przez Urząd Marszałkowski do obsługi zastępczej komunikacji autobusowej na zawieszonych liniach kolejowych.

Zorganizowaniem komunikacji zastępczej zajmuje się powołany przez marszałka województwa zespół roboczy, który prowadził w tej sprawie rozmowy z czterema przedsiębiorstwami przewozowymi. Wybrano ofertę PKS Bydgoszcz, która była m.in. najtańsza. 

Autobusy w zastępstwie pociągów będą jeździć na trasach:

· Wierzchucin-Lipowa-Tleń (2 pary)

· Włocławek-Kaliska-Kutno (4 pary)

· Bydgoszcz-Unisław-Chełmża (7 par - 4 w pełnej relacji i 3 dodatkowe w relacji Bydgoszcz-Unisław).

Rozkłady jazdy pojawią się wkrótce na stronie internetowej przewoźnika: http://pks.bydgoszcz.pl/

Drugi z powołanych zespołów pracuje nad przywróceniem połączeń Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. Nastąpi to 18 stycznia, jeśli zgodnie z zapowiedziami rządowymi zostaną w tym czasie zniesione niektóre obostrzenia przeciwepidemiczne i młodzież wróci do szkół.

Rozkłady jazdy konsultowane są z lokalnymi środowiskami. Pierwsze ze spotkań konsultacyjnych odbyło się przed świętami w Unisławiu w powiecie chełmińskim.

W grudniu na tory w Kujawsko-Pomorskim wyjeżdżają codziennie 254 pociągi, w dwóch pierwszych tygodniach stycznia będą to 182 składy, a po 18 stycznia, gdy planowane jest  odwieszenie linii do Czerska i do Chełmży, 198.

· Rozkład jazdy pociągów Polregio wkrótce na stronie przewoźnika (https://polregio.pl/pl/ )

· Rozkład jazdy na stronie Arrivy (https://arriva.pl/88/rozklad-jazdy-2 )

Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego, zmiany red.

(ak)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor