Aktualności 11 lip 2020 | Jarosław Aleksander
Autostradowa pułapka. 140 km bez paliwa

fot. pixebay

Jadąc na wakacje można napotkać duże problemy. Nowa pułapka drogowa to 140 km bez możliwości zatankowania. Taka „atrakcja” czeka na kierowców na drodze S5.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma problem ze znalezieniem chętnych do prowadzenia stacji benzynowej na nowej trasie. Na 140 kilometrowym odcinku nowej drogi brak też punktów gastronomicznych i sanitarnych.

 

Przedstawiciele zarządcy drogi GDDKiA przyznają, że są zdziwieni sytuacją. Od trzech lat trudno znaleźć chętnych do poprowadzenia stacji paliw i punktów gastronomii na S5, chociaż to jedna z kluczowych dróg.

 

- Mimo trzech przetargów nie zgłosił nikt chętny do poprowadzenia gastronomii i sprzedaży paliwa w Miejscu Obsługi Podróżnych Wilkowice koło Leszna. Na innym wielkopolskim odcinku S5 dzierżawca zgłosił się dopiero w dziewiątym przetargu - mówi Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA.

 

Najwyższa Izba Kontroli zajmowała się tym problemem 2 lata temu. Okazało się, że najdłuższym odcinkiem bez stacji paliwowej był wschodni odcinek A4 o długości około 180 km. Od kontroli pojawiła się tam jedna stacja.

 

GDDKiA czeka na chętnego inwestora. Czynsz za otrzymanie punktu pod stację benzynową wynosi 10 tys. miesięcznie.

 

Na podstawie: GDDKiA/NIK

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz