Aktualności 29 paź 18:06 | mk
Bazylika pomaga. Posiłki znów przed kościołem

fanpage „Bazylika pomaga”, Facebook

Pomoc  seniorom w robieniu zakupów czy wydawania posiłków dla osób ubogich oferują wolontariusze akcji „Bazylika pomaga”. W związku z nasileniem epidemii posiłki, podobnie jak wiosną, wydawane są przed kościołem.

- Ze względu na ponowne wprowadzenie wyższych obostrzeń w kraju została wznowiona akcja #BazylikaPomaga. Zostały wprowadzone również dyżury na telefon i w biurze Stowarzyszenia Miłosierdzia - czytamy na profilu akcji na Facebooku. - Chętnych wolontariuszy i osoby potrzebujące zapraszamy do kontaktu na telefon 789 043 230, kontaktu mailowego haslobazylikapomaga@gmail.com - dodaje koordynator przedsięwziecia.

Stowarzyszenie Świętego Wincentego á Paulo działa przy bydgoskiej Bazylice (al. Ossolińskich 2a) z inicjatywy księży misjonarzy. Do tej pory posiłki dla osób bezdomnych i potrzebujących były wydawane w pomieszczeniach w lewym skrzydle kościoła, od poniedziałku do piątku o godz 16.00, obecnie wydawane są na zewnątrz. Stowarzyszenie i Młodzież Misjonarska oferują też m.in. pomoc w robieniu zakupów, wykupieniu leków. 

fanpage „Bazylika pomaga”, Facebook

Czytaj także: Pomóż Bazylice pomagać. Księża i wolontariusze gotują dla potrzebujących

Przygotowanie posiłków można wesprzeć, dokonując wpłaty na konto Bazyliki:

Bazylika pw. św. Wincentego á Paulo

Al. Ossolińskich 2

85-093 Bydgoszcz

PKO Bank Polski

75 1020 1475 0000 8002 0127 3739

tytułem: Bazylika pomaga

mk Autor