Aktualności 29 lip 10:37 | mk
Blisko pięć mln zł dofinansowania dla szpitala zakaźnego w Bydgoszczy

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy., fot. Anna Kopeć, archiwum

Decyzją ministra zdrowia 29 placówek w całym kraju – oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych – otrzymało łącznie ok. 200 mln złotych, m. in. na zakup sprzętu i roboty budowlane. Jedną z lecznic, której przyznano dofinansowanie, jest Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy.

Decyzję o dotacjach minister zdrowia Adam Niedzielski podjął w środę (27 lipca). Dofinansowanie dla szpitala zakaźnego w Bydgoszczy wynosi blisko pięć mln złotych, które zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznej aparatury medycznej, wyposażenia i środków ochrony osobistej.

O wsparciu dla placówki poinformował w czwartek (28 lipca) na Facebooku minister Łukasz Schreiber. – To solidny astrzyk finansowy dla bydgoskiej lecznicy – napisał.

Łączne dofinansowanie  oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych to blisko 200 mln zł; pochodzi z unijnej inicjatywy REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, która ma „wzmocnić zdolności reagowania systemu ochrony zdrowia w sytuacjach kryzysowych, takich jak pandemia COVID-19”. Za otrzymane środku placówki m.in. zakupią specjalistyczny sprzętu medyczny i wykonają prace budowlane.

mk Autor