Aktualności 10 maj 11:08 | ak
Boisko treningowe przy „Zawiszy” zyska nową murawę

fot. UMB

Położone zaraz przy wjeździe na Zawiszę pełnowymiarowe boisko treningowe przejdzie remont. Intensywnie użytkowany obiekt ma znów spełniać wymogi federacji FIFA.

Położone po północnej stronie sportowego kompleksu boisko, oświetlone jest reflektorami. Jego pole gry ma wymiary 105 x 68m. Pozwala to na rozgrywki niższych klas i juniorów PZPN. Jego nawierzchnia to sztuczna trawa.

W  ramach prac przewidywane jest jej usunięcie. Część nieuszkodzonej nawierzchni będzie mogła zostać wykorzystana w innych miejscach np. na placach ćwiczeń. Następnie uzupełniona i wyrównana zostanie podbudowa. Na tak przygotowanym terenie ułożona zostanie nowa trawa syntetyczna i wklejone zostaną linie boczne. Na koniec ustawione zostanie sportowe wyposażenie.

Prace mają na celu przywrócenie dobrego stanu boiska, zgodnego z wymogami FIFA. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na realizację zadania. Po podpisaniu umowy, prace zakończą się w ciagu dwóch miesięcy. 

Pieniądze na ten cel pochodzić będą z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”. Koszt prac ma wynieść pond 1 mln zł.

 

żródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor