Aktualności 14 paź 16:42 | Redaktor
Bydgoscy nauczyciele uhonorowani

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy, Bydgoszcz.pl

W Kinoteatrze przy ulicy Dwernickiego  odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odznaczenia odebrało 123 nauczycieli, w tym 12 dyrektorów.

Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych placówki wręczały przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska i zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz. – Dziękuję za Waszą pracę. Życzę, by była ona doceniona i wolna od wpływów bieżącej polityki. Każdy z Państwa ma ogromny wpływ na przyszłość młodych osób – zwróciła się do nauczycieli i pracowników oświaty prezydent Waszkiewicz.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy, Bydgoszcz.pl

Podczas uroczystości 12 dyrektorów placówek oświatowych otrzymało również odznaczenia państwowe, resortowe i inne nagrody.

Wojewódzkie obchody Dnia Nauczyciela organizowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy odbędą się 15 października w Auli Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej. Podczas gali wręczone zostaną wyróżnienia dla dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświatowych z terenu Bydgoszczy i powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, nakielskiego, mogileńskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego oraz żnińskiego. Obchody dla rejonów toruńskiego i włocławskiego zaplanowano odpowiednio na 18 i 19 października, w Toruniu i Włocławku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor