Aktualności 6 wrz 2020 | Redaktor
Disco-ślizgawka. Sezon na Torbydzie otwarty [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Prezentacje szkółek łyżwiarskich i impreza na lodzie– tak oficjalnie rozpoczął się sezon na Torbydzie. Z tafli można już korzystać częściej, niż w sierpniu.

Z powodu pandemii, sezon łyżwiarski zakończył się w Bydgoszczy już w marcu. Amatorzy jazdy na łyżwach wyjątkowo mogli nadrobić te starty w wakacje. Operator Torbydu zdecydował, że obiekt zostanie otwarty o prawie miesiąc szybciej, niż w poprzednich latach. Przez kilka godzin dziennie lodowisko było dostępne już w sierpniu, oficjalne otwarcie tradycyjnie zaplanowano na wrzesień.

Z tej okazji w sobotę (5 sierpnia) do godz. 14.00 szkółki i kluby przedstawiały swoją ofertę nauki jazdy, tańca i gry w hokeja. Pomagały też stawiać pierwsze kroki na tafli. Z kolei wieczorem rozpoczęła się disco-ślizgawka z DJ-em.

W niedzielę (6 września) lodowisko będzie czynne od 11.00 do 22.00. Przerwy na czyszczenie lodu zaplanowano na godziny. 12.30-13.00, 14.30-15.00, 16.30-17.00, 18.30-19.00, 20.30-21.00. Grafik na następny tydzień nie został jeszcze opublikowany.

Bilet normalny, uprawniający do godziny jazdy, kosztuje 10 złotych, ulgowy – 6 złotych. W obu przypadkach dopłata za każde rozpoczęte 5 minut powyżej limitu czasowego wynosi złotówkę.

Taniej (5 złotych) z lodowiska mogą korzystać posiadacze Karty Dużej Rodziny, seniorzy, weterani, osoby niepełnosprawne. Za zgubienie transpondera  („zegarka”) zapłacimy 100 złotych. Wypożyczenie łyżew kosztuje 8 złotych, ostrzenie – 10.

Operator prosi także o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, m.in. dezynfekcję rąk, zachowywanie odstępów. Jak przekazuje ratusz, maseczka obowiązuje przy wejściu na teren obiektu, na samej tafli – nie.

kp, mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor