Aktualności 7 maj 16:50 | Redaktor

Hala Targowa Bydgoszcz wydała oświadczenie: Choć ta krótka podróż konceptu (...) dobiega końca, to mamy nadzieję na - do sytego zobaczenia!

Raptem dziewięć miesięcy temu oficjalny serwis bydgoszcz.pl pisał:

11 restauracji i barów z różnych stron świata oraz strefa gier. To wszystko od dziś czeka na bydgoszczan w Hali Targowej. W najbliższy weekend atrakcji będzie znacznie więcej.

Było nadzwyczaj uroczyście i przecinanie wstęgi.

Portal bydgoszcz.pl pisał:

Na poziomie +1, obok stolików, znajdzie się też strefa gier z 19  automatami o różnego rodzaju trudności, dla najmłodszych i tych nieco starszych. Na poziomie -1 w przyszłości powstać ma strefa eventowo-rozrywkowa.

Przypomnijmy, że znajdująca się w Salonie Bydgoszczy hala powstała w latach 1904-06. Funkcjonowało w niej 96 stoisk. W 1924 obiektem zaczęła zarządzać Rzeźnia Miejska. W 2010 roku poprzedni dzierżawca zlecił remont elewacji. Miasto przejęło obiekt w 2016 roku.  Trzy lata później rozstrzygnęliśmy przetarg na prace konserwatorskie o wartości 2,3 mln zł. Prace objęły m.in. renowację elewacji, remont dachu, oczyszczenie i  zabezpieczenie murów oraz wymianę świetlików na dachu. W 2021 r. operatorem hali w drodze konkursu została spółka Hala Targowa.

We wtorek (7 maja) Hala Targowa wydała oświadczenie:

 

Miasto z kolei uważa, że to element kampanii marketingowej operatora. Ratuszowy portal bydgoszczunformuje.pl cytuje oświadczenie: "...w kwestii najbliższych planów wykorzystania hali nic się nie zmieniło. Wydany komunikat to prawdopodobnie element kampanii marketingowej  związanej z ponownym otwarciem hali w nowej formule, o której operator będzie informował bezpośrednio".

Źródło: UMB, Hala Targowa (Facebook)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor