Aktualności 29 mar 13:12 | Redaktor
Indywidualne Warcabowe Mistrzostwa Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Antonina Wincza, Wiktoria Janowska i Szymon Kruk

Indywidualne Warcabowe Mistrzostwa Bydgoszczy odbyły się we wtorek, 26 marca w VIII LO w Bydgoszczy. Organizatorem wydarzenia był samorząd uczniowski: Małgorzata Woźniak, Szymon Grobelski oraz Jakub Gackowski. Do udziału przystąpiło łącznie 47 zawodników z 8 szkół ponadpodstawowych z Bydgoszczy.

Klasyfikacja generalna turnieju:

  1. miejsce -Wojciech Florek (VI LO)
  2. miejsce - Konrad Gruszczyński (ZS Spożywczych)
  3. miejsce - Jakub Roszak (VIII LO)
  4. miejsce - Adrian Koszycki (VII LO)
  5. miejsce - Mateusz Zegzuła (VIII LO)
Każdy z uczestników otrzymał zestaw w postaci dowolnego wybranego gadżetu z grafiką wydarzenia (worek, torbę lub kubek), czekoladę oraz krówkę turniejową, najlepsza 10 - paczki z nagrodami, najlepsza 5 - medale oraz najlepsza 3 - puchary. Sędzią głównym turnieju był Bartosz Kotlenga. 
 
Mamy nadzieję, że zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie wrócili do szkół i domów z uśmiechami na twarzy i wszystkim na długo zapadnie w pamięć ten turniej! - podkreśla młodzież z VIII LO. 
Turniej odbył się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Patronem medialnym wydarzenia było TVP Bydgoszcz. Partnerem wydarzenia był Miejski Sportowy Związek Sportowy w Bydgoszczy, miasto Bydgoszcz oraz Młyny Rothera.
 
Turniej wsparli także: P.D. Drobex. Sp. z o.o., TEGRA Grzegorz Kalamon, XT24 Paweł Adaszczak, Multikino, Hurtownia Sportowa L-PAAK Marcin Lipkowski, Tomasz Grobelski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. 
 
 
Zdjęcia: Antonina Wincza, Wiktoria Janowska i Szymon Kruk
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor