Aktualności 4 sie 12:19 | kp
Konkurs „Lubię tu być… na zielonym”. Dla dziennikarzy i blogerów

Ubiegłoroczna zdobywczyni drugiej nagrody w kategorii Telewizja/Telewizja Internetowa - Marta Nowicka-Bujak (TVK Toruń)/ fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP/kujawsko-pomorskie.pl

Trwa kolejna, czwarta edycja konkursu marszałkowskiego adresowanego do dziennikarzy i blogerów. Do 14 sierpnia należy wykonać prace promujące walory przyrodnicze regionu. Zwycięzcy otrzymają vouchery podróżne.

– Celem konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy przygotowujących artykuły, audycje, blogi i wideoblogi ukazujące w ciekawy i inspirujący sposób tematykę przyrody na obszarach chronionych leżących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – przekazuje Urząd Marszałkowski. Szczególnie chodzi o obszary Natura 2000 oraz parki krajobrazowe.

W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze współpracujący z redakcjami, które mają swoje siedziby lub oddziały na terenie województwa oraz blogerzy. Zgłoszone prace muszą być opublikowane w okresie od 1 lipca 2016 do 13 sierpnia 2020. Komisja będzie miała na względzie m.in. jakość merytoryczną materiałów, oryginalność prezentowanego tematu i walory estetyczne.

Autorzy najlepszych prac otrzymają vouchery podróżne:

• I nagroda – voucher w wysokości 3 520 złotych
• II nagroda – voucher w wysokości 2 750 złotych
• III nagroda – voucher w wysokości 2 200 złotych
• wyróżnienie – voucher w wysokości 1 100 złotych.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36041-fundusze-europejskie-zmieniaja-region-konkurs-dla-dziennikarzy

źródło: Urząd Marszałkowski

kp Autor