Aktualności 27 lip 19:29 | ak
Lekkoatletyczny orlik  w Fordonie zyska nowe trybuny

fot. UMB

Ratusz zlecił kolejny etap prac przy lekkoatletycznym orliku w Nowym Fordonie. Stadion przy ulicy Piwnika Ponurego zyska zupełnie nowe trybuny. Zadanie realizowane jest w ramach BBO, a na zamontowanie w tym miejscu nowych trybun zagłosowało ponad 600 bydgoszczan.

Zgodnie z projektem nowe trybuny zostaną zamontowane w dwóch sektorach.  Siedziska będą w kolorach żółtym i niebieskim – w barwach Wisły Fordon, której młodzieżowe drużyny rozgrywają tam mecze.

W zakres zadania wchodzi również między innymi remont nawierzchni widowni i ciągów ewakuacyjnych, które zostaną też poszerzone. Na realizację inwestycji zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych. Obiektem zarządza Zespół  Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. 

fot. UMB

W ubiegłym roku zakończyła się przebudowa płyty głównej obiektu na lekkoatletyczny orlik. W ramach zadania, na  części lekkoatletycznej zmodernizowana została bieżnia prosta z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiono też bieżnię okólną o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowano do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczona została skocznia do skoków w dal. Do gry zachęca również nowa murawa boiska piłkarskiego.

źródło: OSB

 

 

ak Autor