Aktualności 10 maj 08:56 | mk
„Młoda Bydgoszcz” apeluje o przywrócenie żeglowności Kanału Bydgoskiego

fot. nadesłane

Pisma do ministra infrastruktury i prezydenta Bydgoszczy skierowali członkowie Stowarzyszenie „Młoda Bydgoszcz”. Apelują o modernizację Kanału Bydgoskiego, która pozwoliłby przywrócić na nim żeglugę transportową.

Swój apel działacze stowarzyszenia przedstawili w sobotę (8 maja) obok Śluzy V Czarna Droga. Do obu adrestatów – ministra Andrzeja Adamczyka oraz prezydenta Rafała Bruskiego – kierują wezwanie do „podjęcie stosownych działań mających na celu podwyższenie paramterów żeglugowych Kanału Bydgoskiego”. – Dostosowanie wspólnego odcinka międzynarodowej drogi wodnej E–70 do parametrów pozwalajacych na swobodną żeglugę transportową jest w naszym wspólnym interesie – dodają w dokumencie.

Podkreślają także korzyści płynące z wykorzystania żeglugi śródlądowej do transportu.  – Jest 30 proc. tańsza niż transport kolejowy i nawet do 3,5 razy tańsza niż transport drogowy – wskazuje Patryk Mróz.

Do prezydenta Bydgoszczy młodzi apelują także o rewitalizację terenów rekreacyjnych nad Kanałem Bydgoskim.

Stowarzyszene „Młoda Bydgoszcz” skupia działaczy Młodej Prawicy, Forum Młodych PiS, Młodych Nowoczesnych i Młodych dla Wolności.

Cytat Patryka Mroza za: TVP Bydgoszcz

 

mk Autor