Aktualności 31 maj 2023 | Redaktor
Niesprawne autokary miały zawieźć dzieci na wycieczkę

fot. policja

We wtorek, 30 maja policjanci z Radziejowa skontrolowali autobus, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Torunia. Pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Kolejny podstawiony przez przewoźnika, także nie miał ważnego przeglądu. Dopiero trzecim autokarem dzieci ruszyły w trasę.

Policjanci ogniwa ruch drogowego sprawdzali autokar w Dobrem i nie dopuścili go do jazdy. Nie wyrazili zgody na to, aby dzieci jechały nim na wycieczkę. Powodem był brak aktualnych badań technicznych. Poprzednie upłynęły kilka dni temu. Kolejny podstawiony przez przewoźnika, także nie miał ważnego przeglądu.

Po zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych, policjanci wezwali na miejsce inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego, którym przekazali autokary do dalszych sprawdzeń i czynności administracyjnych.

Przewoźnik podstawił na miejsce trzeci autobus, który był sprawny i dzieci ruszyły na wycieczkę.

Funkcjonariusze przypominają organizatorom wycieczek z powiatu radziejowskiego, którzy chcą sprawdzić autokar przed wyjazdem o wcześniejsze zgłoszenia (z kilkudniowym wyprzedzeniem), pod nr tel. 47 753 72 28 lub 47 753 72 00.

 

źródło: KPP Radziejów, asp. szt. Marcin Krasucki

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor