Aktualności 16 lut 2021 | Redaktor
Nowe chodniki powstaną w Śródmieściu i na Górzyskowie

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi na budowę chodnika wzdłuż ul. ks. Skorupki i poszerzenie przestrzeni dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i Mickiewicza. Oba zadania realizowane są w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W Śródmieściu przebudowa czeka skrzyżowanie ulic Niemcewicza i Powstańców Wielkopolskich. Jak tłumaczy magistrat, powstanie tu pierwszy w Bydgoszczy parklet – miejsce dla pieszych wygospodarowane z jezdni. W planie są również nasadzenia.

- W porównaniu do pierwszej koncepcji udało się wygospodarować jeszcze więcej miejsca na zieleń. Chodniki zostaną wyłożone nowymi płytami betonowymi. Ustawione zostaną przy nich ławki, kosze na śmieci. W ten sposób przed wejściem do Ogrodu Botanicznego powstanie estetyczny plac - zapowiada ratusz. Koszt zadania szacowany jest na 150 tys. złotych. 

fot. UMB

Gotowa jest już także dokumentacja, na podstawie której powstanie chodnik wzdłuż ul. ks. Skorupki, na odcinku od posesji 86 do ul. Grobla. Miasto przeznaczyło na ten cel 130 tysięcy złotych. 

Tworzenie dokumentacji dla obu zadań jest już zakończone, wkrótce mają zostać ogłoszone przetargi na wykonanie robót budowlanych. 

ZDMiKP kończy też prace nad listą chodników, które zostaną wyremontowane ze środków na utrzymanie ulic i mostów. Co roku miasto przeznacza na to ok. dwóch mln złotych. 

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor