Aktualności 10 cze 2021 | mk
Oferta dla przyjezdnych. Miasto uruchamia Bydgoską Kartę Turysty

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć (archiwum)

Zachętą do skorzystania z jak największej liczby atrakcji naszego miasta ma być Bydgoska Karta Turysty. Osoba, która wykupi pakiet, w ramach jednej opłaty otrzymuje wejścia do wielu obiektów oraz pakiet zniżek, np. do restauracji i instytucji kultury.

– Statystyki nie kłamią. Z roku na rok liczba osób odwiedzających Bydgoszcz – również w celach turystycznych – zwiększała się. Oczywiście okres pandemii spowodował zaburzenie tej tendencji, ale wierzę, że niedługo wszystko wróci do normy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski

By zwiększyć zainteresowanie miejskimi atrakcjami, wprowadzona została Bydgoska Karta Turysty. Obecnie przewiduje ona dwa pakiety: „zwiedzanie” oraz „pakiet powitalny”.

Pierwszy z nich funkcjonuje w wariantach 24 godziny (normalny – 49 zł, ulgowy – 39 zł) i 48 godzin (normalny – 69 zł, ulgowy – 59 zł). Po wykupieniu nie trzeba już opłacać zwiedzania głównych bydgoskich muzeów, galerii, wstępów do zoo i parku rozrywki. Pakiet uwzględnia też spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym, wypożyczenie kajaka na godzinę. Przewiduje również zniżki do restauracji i kawiarni (obecnie 11 obiektów), na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej, zabiegi spa w  hotelu Bohema, korzystanie z Wakeparku oraz zwiedzanie z przewodnikiem z biura visite.pl.

„Pakiet powitalny” adresowany jest do osób korzystających z nocelgu w Bydgoszczy. – W 9 hotelach partnerskich otrzymają specjalny kod, dzięki któremu będzie można pobrać bezpłatny pakiet. Zawiera on: jedno wejście do Muzeum Wodociągów (Hala Pomp), zniżki do innych muzeów oraz na rejs po Brdzie i zwiedzanie z biurem visite.pl – czytamy w komunikacie Miasta.

– Karta turysty jest kartą wirtualną. To przede wszystkim wygoda dla turystów, bo nie muszą nosić przy sobie dodatkowego kawałka plastiku, wszystko jest w telefonie. Ale dzięki temu też będziemy wiedzieli jakie miejsca odwiedzają i wzrośnie nasza świadomość na temat tego, jak kształtuje się ruch turystyczny w Bydgoszczy – mówi dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak.

Do projektu przystąpiło na razie 34 partnerów. Lista jest nadal owarta, zainteresowanie współpracą przedsiębiorcy mogą kontaktować się z Bydgoskim Centrum Informacji. 

Szczegóły dotyczące Bydgoskiej Karty Turysty są dostępne na stronie https://karta.visitbydgoszcz.pl/.

 

mk Autor