Aktualności 11 kwi 2021 | materiał partnera
Pięćdziesiątka Pana Tomka - Mistrzu jesteśmy z Tobą!

fot. Anna Kopeć

Tomasz Gollob obchodził w niedzielę (11 kwietnia) swoje 50. urodziny. Polski żużlowiec, uczestnik cyklu Grand Prix IMŚ jest jednym z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

„Jak opisać 50 lat w kilku zdaniach? Niezwykle trudno, biorąc pod uwagę tak dużą aktywność. Można wymienić setki medali i pucharów. Można wymienić najcenniejsze trofeum, jakie w sporcie żużlowym istnieje - Indywidualny Mistrz Świata. Można wymienić takie tytuły, jak Osobowość Roku FIM 2010 czy Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski. Przez 50 lat ten człowiek osiągnął w sporcie tak wiele, że ciężko byłoby to streścić w tym poście. Dał nam tym tak dużo radości, że dzisiaj to my chcemy dać choć trochę jemu! Wspólnie z Wami!”
- czytamy na oficjalnym profilu Tomasza Golloba na Facebooku.
 
W imieniu zawodników, w imieniu pracowników zarządu Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz, życzenia składał również Jerzy Kanclerz, prezes Polonii Bydgoszcz.
 
 
Do życzeń dołączył się też prezydent Bydgopszczy:
 
„Dziś 50. urodziny Mistrza Tomka Golloba. To okazja, żeby kolejny raz publicznie podziękować. Jednak jeszcze mocniej chcę, żeby od nas wszystkich Bydgoszczan wybrzmiały życzenia dla Tomka ogromnej siły i wytrwałości. To Tomek przez całą swoją karierę, a potem po ogromnej tragedii pokazuje nam, że słowa „nigdy się nie poddawaj” nie są pustym sloganem. Mistrzu jesteśmy z Tobą”
- napisał w mediach społecznościowych Rafał Bruski.
 
 Z kolei prezes PZPN Zbigniew Boniek w swoim wpisie na Twitterze zamieścił link do jednego z wybitnych startów Tomasza Golloba na torze żużlowym i napisał, m.in.:
Najlepszego Przyjacielu. Słowa są niepotrzebne, wlczymy i pamiętamy.