Aktualności 3 sie 20:05 | ak
Ponad 45 tys. dzieci ze wsparciem od PZU

mat. PZU

Na stronie PZU opublikowano listę beneficjentów programu prewencyjnego Dobra Drużyna. W ramach programu PZU udzieli wsparcia 352 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, obozów, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży.

Z dofinansowania projektów realizowanych w 43 dyscyplinach skorzysta ponad 45 tys. dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń, związków sportowych z całej Polski. Kapitanem Dobrej Drużyny PZU jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU odbył się w dniach od 10 maja do 30 czerwca. Każdy uprawniony podmiot mógł złożyć wniosek i ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł. 

Pozyskane środki mogły być przeznaczone na zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów na treningi, udział w turniejach, lub np. organizację zawodów sportowych.

– Zainteresowanie tegorocznym naborem do programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU było ogromne. Wsparcie trafi do ponad 350 organizacji, które prowadzą szkolenie w 43 dyscyplinach sportowych. Dzięki temu dziś do Dobrej Drużyny PZU dołączyło ponad 45 tys. dzieci i młodzieży z całej Polski. Zależy nam, aby młodzi Polacy mieli zapewnione równe szanse, dlatego wsparcie w ramach programu trafi głównie do organizacji sportowych z mniejszych miejscowości. Liczymy, że środki z naszego programu prewencyjnego wpłyną na zwiększenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a być może przyczynią się do odkrycia wielkiego sportowego talentu na miarę kapitana Dobrej Drużyny PZU Igi Świątek – podkreśla dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes zarządu PZU.

Granty otrzymają 352 podmioty, zajmujące się szkoleniem sportowym oraz organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży. 

W ramach programu PZU dofinansuje prowadzenie zajęć w 43 dyscyplinach sportowych przeznaczonych dla ponad 45 tys. dzieci w całym kraju.

Dofinansowanie można wykorzystać do końca tego roku, a pełna lista beneficjentów dostępna jest na stronie https://www.pzu.pl/dobra-druzyna.

 

źródło: PZU

ak Autor