Aktualności 17 wrz 14:36 | mk
Radio Wnet z Wielką Wyprawą w Bydgoszczy

Krzysztof Skowroński, założyciel stacji/fot. Jacek Kargól

Bydgoszcz dołączyła do grona miast, w których można uchwycić audycje Radia Wnet. 5 września dziennikarze stacji wyruszyli w Wielką Wyprawę, podczas której tworzą podcasty poświęcone m.in. kulturze i historii odwiedzanych miejsc. Do 18 września odkrywają właśnie Bydgoszcz.

Stacji założonej przez Krzysztofa Skowrońskiego w Bydgoszczy można słuchać od 1 września (104.4 FM). Kilka dni później mobilne studia wyruszyły w Wielką Wyprawę, na trasie której znalazły się wszystkie miasta, w których rozgłośnia nadaje. 

Od 16 do 18 września odwiedzają Bydgoszcz. Rozmowy, m.in. z dyrektorem Opery Nova Maciejem Figasem czy dyrektorem PESA ds. komunikacji Maciejem Grześkowiakiem są dostępne na stronie stacji.

Całodzienny program radiowy zwieńczy koncert w ramach audycji „Dobry Wieczór Bydgoszcz”. W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego (sala koncertowa przy ul. Staszica 3) o godz. 19.00 wystąpi Orkiestra Campanella.

Radio Wnet zosało założone w 2009 roku przez Krzysztofa Skowrońskiego, Grzegorza Wasowskiego, Katarzynę Adamiak-Sroczyńską, Monikę Makowską-Wasowską, Wojciecha Cejrowskiego i Jerzego Jachowicza. Pierwszą redakcję rozgłośni stanowili niemal wyłącznie byli dziennikarze Trzeciego Programu Polskiego Radia, którzy odeszli z tej stacji w proteście przeciwko dyscyplinarnemu zwolnieniu jej ówczesnego dyrektora Krzysztofa Skowrońskiego[4].

Stacja początkowo nadawała wyłącznie przez Internet, następnie jej Poranek dostępny był w kilku lokalnych stacjach radiowych. Od połowy października 2018 roku jej program nadawany jest również drogą radiową na terenie Warszawy i Krakowa, w lipcu 2020 roku do tych miast dołączył Wrocław, a w grudniu tego samego roku Białystok. Stacja otrzymała także częstotliwości na obszarze Szczecina, Bydgoszczy oraz Łodzi.

mk Autor