Aktualności 19 maj 18:16 | Redaktor
Remont wiaduktu na Wojska Polskiego na ukończeniu

fot. UMB

Jeszcze przed wakacjami kierowcy skorzystają z nowego północnego wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego. Wykonawca układa już kolejne warstwy nawierzchni. Nowy obiekt będzie wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań i dostosowany do ruchu rowerowego.

Wykonana została już cała płyta pomostu, dylatacje i odwodnienie obiektu. Ułożono też krawężniki oraz nawierzchnię ciągu pieszo-rowerowego. Trwa  zabezpieczenie  obiektu od spodu, a z kostki brukowej budowane są chodniki stanowiące dojście do obiektu. 

Na ścieżce rowerowej zastosowano nowość jaką jest fibrobeton, który zmniejsza ryzyko uszkodzenia nawierzchni na obiektach inżynierskich. Wykonana została też nawierzchnia na dojeździe do obiektu od strony kładki. Trwają prace nad budową zjazdu z obiektu w kierunku szpitala. Montowane są też balustrady. Na koniec wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

fot. UMB

Na wiadukcie zastosowano też nowoczesną dylatację (konstrukcyjne szczeliny zapewniające sprawną pracę konstrukcji), która ograniczy hałas o około 40%. Oprawy oświetlające ciągi pieszo-rowerowe pojawią się na filarach i będą oświetlać je z bocznej strony, co ograniczy ryzyko dewastacji. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

Wykonawca planuje ich zakończenie przy sprzyjającej pogodzie jeszcze w tym miesiącu. Pozwoli to z początkiem czerwca zapewnić przejezdność nowego wiaduktu. 

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor